ul. Kościuszki 52 lok. 7, 08-400 Garwolin

503 751 824

psycholog-gaya@wp.pl

Konferencja "Depresja – Otwórz oczy"

Opublikowano:

Centrum Profilaktyki i Terapii, Pracownia Psychologiczna GAYA i Fundacja Samsara zapraszają osoby zainteresowane tematyką profilaktyki i terapii depresji na konferencję, której prelegentami będą wybitni specjaliści w tej dziedzinie.

Konferencja "Depresja – Otwórz oczy" odbędzie się 20 maja w Parku Rekreacyjno-Biznesowym Las Woda w Wildze. Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji specjalistów psychologów, nauczycieli, lekarzy, pracowników socjalnych, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tym ważnym tematem.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in.:

– na czym polega transgeneracyjny przekaz traumy

– jaki wpływ na wystąpienie depresji mają doświadczenia z dzieciństwa

– jak częste jest występowanie tego zaburzenia

– jak pomagać osobom z tymi problemami

– jakie podejścia w profilaktyce i terapii są najbardziej skuteczne

– o metodach leczenia opartych na nauce

Prelegentami będą wybitni specjaliści: prof. Irena Namysłowska ("Transgeneracyjny przekaz traumy"), prof. Barbara Remberk ("Czy depresyjne dzieci mają szczęśliwe dzieciństwo?") i dr Lidia Popek ("Psychoterapia zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży"). Podczas konferencji prelekcje wygłoszą także: mgr Anna Sajdowska ("Dieta a depresja"), dr Katarzyna Biernacka ("Depresyjny mózg równia pochyła?") i Anetta Stobiecka-Donicz ("Profilaktyka środowiskowa i szkolna – co działa?").

Prof. Irena Namysłowska – profesor psychiatrii,  certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a przez ostatnie 10 lat pełniła funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży przy Ministrze Zdrowia. Jest autorką ponad 100 prac naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach, a także autorką podręcznika Terapia Rodzin, który miał II wydania i służy wielu psychoterapeutom, psychologom i psychiatrom chcącym pogłębić wiedzę z terapii rodzin.

Dr hab.n.med Barbara Remberk – konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży i kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Dr Lidia Popek – konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, członek Mazowieckiej Rady Zdrowia Psychicznego.

W konferencji w powiecie garwolińskim weźmie udział także współpracująca z Ewą Chodakowską nauczyciel jogi i psycholog Barbara Tworek, która nie tylko wygłosi prelekcję o tym, jak ruch wpływa na nastrój, ale także poprowadzi wyjątkowe warsztaty jogi. Ich uczestnicy znajdą się w najlepszych rękach. Barbara Tworek całe swoje dorosłe życie poświęciła poszukiwaniu połączeń pomiędzy tym, czego o ciele i emocjach uczą joga oraz nasza zachodnia psychologia (a zwłaszcza neuropsychologia, w której centrum leży nasz układ nerwowy). Powadzi joga-bloga, RADIO JOGA i jogowy kanał na Youtube. Kształci przyszłych nauczycieli jogi, pisze artykuły do gazet oraz tworzy autorskie programy online do praktyki w domu. Jest założycielką kameralnej szkoły Stan Skupienia na warszawskim Placu Zbawiciela. (źródło: Basia Tworek Ninja Jogi) ( Na warsztat jogi należy zabrać wygodne obuwie, strój sportowy oraz matę sportową.)

Poza warsztatami z jogi, uczestnicy konferencji mają do wyboru jeszcze dwa inne obszary działań praktycznych – "Biofeedback w profilaktyce i terapii depresji" oraz "Metoda Instrumental Enrichment IE Rozwój funkcji poznawczych jako wsparcie terapii". O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Na każdy warsztat jest ograniczona ilość miejsc. Szczegółowy program konferencji na plakacie poniżej.

Opłata za udział w konferencji wynosi 50 zł. W cenie konferencji wliczona jest przerwa kawowa. Pytania można kierować na adres konferencji lub pod numer tel 503751824. Warunkiem zakwalifikowania się jest rejestracja na konferencję przez link: https://link.do/ag6wI oraz przesłanie dowodu wpłaty na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencja organizowana jest przy wsparciu finansowym samorządów powiatu garwolińskiego oraz gminy Borowie, gminy Garwolin, miasta Garwolin, gminy Trojanów i miasta Łaskarzew.

Do góry

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się
na wizytę, zostaw swoje dane.
Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych przez Gaya Diagnoza i Terapia w celu udzielenia informacji o funkcjonowaniu placówki. Podanie danych jest dobrowolne i umożliwia uzyskanie informacji zwrotnej. Więcej informacji w polityce prywatności.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.