Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poradnia dla Par i Rodzin

"Świat nigdy nie potrzebował miłości
tak bardzo jak dzisiaj"

Jeżeli:

  • Przeżywacie kryzys w związku
  • Czujecie, że się od siebie oddalacie
  • Przeżywacie zmiany w rozwoju rodziny np. urodzenie dziecka, staranie się o dziecko, odejście dziecka z domu, śmierć rodziców, zmiany w pełnionych przez siebie rolach...
  • Nie umiecie ze sobą rozmawiać

Psychoterapia par, psychoterapia rodzin, psychoterapia małżeńska to proces oddziaływania terapeutycznego, w którym uczestniczą małżonkowie lub osoby pozostające w związku partnerskim przeżywające kryzys, doświadczające trudności wynikających z narastających nieporozumień, nieskutecznych sposobów komunikowania się.
Psychoterapia par ma pomóc przezwyciężyć problemy dotykające obojga partnerów.

Stosowana może być tylko wówczas, kiedy obojgu partnerom zależy na utrzymaniu związku, lub też mają oni wspólny cel. Wynikiem współpracy obojga partnerów z terapeutą jest poprawa wzajemnego zrozumienia.

Psychoterapeuta pomaga parom zrozumieć zachowania, myśli, uczucia czy potrzeby będące przyczyną nieprawidłowych interakcji. W neutralnych warunkach, z pomocą psychoterapeuty partnerzy mają możliwość podzielić się swoimi odczuciami, wyrazić swoje potrzeby czy wypracować skuteczne dla nich sposoby komunikowania się.

Psychoterapia umożliwia partnerom konstruktywne rozwiązanie problemów, znalezienie porozumienia, wyjście z kryzysu, poprawę jakości relacji.
Czas trwania psychoterapii pary obejmuje przeciętnie kilka, kilkanaście spotkań. Sesje odbywają się co tydzień i trwają 90 minut