Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRENING INTELEKTU

 

Kiedy Twoja koncentracja i uwaga nie jest dla Ciebie zadowalająca możesz poznać sbosoby usprawnienia swojego umysłu.

Dzięki treningowi nauczysz się czym jest Twój umysł i dlaczego warto go ćwiczyć. Poprawisz swoją pamięć umiejętność skupiania sie na wykonywanych zadaniach. Podczas treningu dowiesz się jaką dietę stosować, by właściwie odżywiać swój mózg.

Trening przeznaczony dla osób chcących poprawić swoją sprawność w zakresie koncentracji uwagi i pamięci. Szczególnie dla tych po 50 r.ż, ale nie tylko. Zapraszamy osoby młodsze i starsze. Grupy dobrane do kategorii wiekowych. W ramach treningu spotkanie z dietetykiem, podczas, którego dowiesz się jak powinna wyglądać zdrowa dieta dla mózgu? Jakie produkty zwiększają koncentrację, a których lepiej unikać, by nie mieć problemów z zapamiętywaniem. 

Warsztat rozpoczyna się po zebraniu odpowiedniej liczby osób (5-6 osób). Możesz zapisać się już dziś dzwoniąc na numer 503 751 824.

Koszt za 6 spotkań w tym spotkanie z dietetykiem 120 zł.

 

Z wiekiem nasza sprawność jest mniejsza niż w młodości. Dotyczy to naszej sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej. Funkcje poznawcze odpowiadają za nasze codzienne funkcjonowanie ponieważ są niezastąpione w myśleniu, pisaniu czy komunikowaniu się z innymi osobami. Musimy uświadomić sobie, że to jak widzimy świat jest im podporządkowane.

 

Zaburzenia funkcji poznawczych najczęściej łączą się z narastającymi zaburzeniami zachowania oraz pogarszającym się funkcjonowaniem w czynności dnia codziennego. Jest to konsekwencja postępujących procesów otępiennych które dotyczą znacznej grupy osób starszych.

Metody niefarmakologiczne stanowią ważną drogę do poprawy funkcjonowania, a zarazem stymulowania pogarszających się problemów z pamięciom. Konsekwentne stymulowanie umysłu poprawi jakość życia i wydłuży okres samodzielnego funkcjonowania.

Procesy poznawcze to przede wszystkim przetwarzanie, przechowywanie, odbieranie i interpretowanie informacji.

Do zdolności poznawczych zaliczamy:

1. Procesy sensoryczne,czyli funkcje które są związane ze spostrzeganiem, podczas gdy w dużej mierze wykorzystujemy możliwości naszych zmysłów. Są to zdolności które służą zwłaszcza do wyodrębnienia poszczególnych cech obiektu np. kolor, wielkość, kształt, powierzchnia itp.

 

2. Uwagę , jest to umiejętność sprawnego dobierania bodźców pochodzących z otoczenia. Wybierania bądź ignorowania bodźców które do nas docierają. Uwaga związana jest również z gotowością do działania i czujnością. Pomaga nam w koncentracji i zapamiętywaniu ważnych informacji.

 

3. Pamięć, czyli zapisywanie, przypominanie i odtwarzanie różnych informacji. Dzięki pamięci możemy się uczyć np. imion ludzi czy ich nr telefonu, zapamiętywać fabułę czytanej książki czy oglądanego filmu.

 

4. Rozumowanie (myślenie logiczne), odpowiedzialne jest za zdolność do wykorzystywania nabytych wcześniej umiejętności i wiedzy. Pozwala nam na modyfikowanie i dołączanie nowej wiedzy z tą którą już posiadamy. Myślenie logiczne pomaga w kojarzeniu faktów.

 

Serdecznie zapraszamy